13 Temmuz 2024
Samsung

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme

Samsung bulaşık makinesi resetleme, Samsung bulaşık makineleri dijital ekranlı cihazlardır. Dijital ekranı olan cihazlarda ekrana cihazın takıldığı yerlere ait olan hata kodları yansıtılır. Fakat her ekranda çıkan hata kodu için servis çağırmanıza gerek yok. Samsung bulaşık makinelerinde dE hatası kapı kapanmadı anlamına gelir. Fakat kapıyı kapattığınızda cihaz arızadan çıkmayabilir. Dijital cihazlarda bu tarz sorunlarında bir çözümü var. Programı resetlemek.

Samsung bulaşık makinesi nasıl resetlenir?

Aşağıdaki resimde işaretli olan buton Samsung bulaşık makinelerindeki Başla/Beklet butonudur. Bu butona 3 saniye kadar basılı tutarsanız cihaz programı iptal eder, ekranda hata kodu ne ise ekrandan silinir. Cihaz resetleme işlemine başladığında pompa devreye girer, içerideki su boşalır. Cihaz yeni program verilmeye hazır hale gelir. Fakat ekrandaki hata kodu takılma değil de gerçekten işaret ettiği parça arızalı ise cihaz yine aynı hata kodunu verebilir. Resetleme işlemi programı sıfırlamaya yarar.

samsung bulaşık makinesi resetleme

Samsung hata kodları ne anlama geliyor?

Sitemizde sürekli olarak güncellenen hata kodlarında Samsung markasına ait tüm hata kodlarını arizakodlari.net/category/samsung/ sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizin sağ üst köşesindeki arama bölümüne hata kodunu yazarak da aratabilirsiniz.

Samsung bulaşık makinesi LE hatası için arıza kodları sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Samsung bulaşık makinesi arıza kodu nasıl silinir?

Samsung markası tüm bulaşık makinesi modellerinde bir ekran kullanır. Bu ekran sayesinde cihaz herhangi bir arıza verir ise hata kodu olarak bu ekrana yansır. Ekrandan hata kodunu silmek basit bir işlemdir. Yukarıda anlattığımız gibi cihazın hafızasını resetleyerek arıza kodunu silebilirsiniz. Fakat arıza kodu bir parçayı işaret ediyor ise o parça değişmeden hata kodu tekrar çıkabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !