22 Mayıs 2024
Vestel

Vestel Klima Fan ve Operation Işığı Yanıp Sönüyor

Vestel klima fan ve operation ışığı yanıp sönüyor diyorsanız cihazınızın gazı eksiktir. Bu arıza bir kaç klima ustası tarafından tarafımıza paylaşılmıştır. Tabi bizde sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle Vestel marka cihazların arıza kodlarını çok fazla internette bulamazsınız. Bu yüzden direkt olarak ustaların tecrübelerini sizinle paylaşıyoruz.

Vestel klimada fan ve operation ışığınız aynı anda yanıyorsa direkt olarak gelen servis dış üniteye saat takarak gazı ölçmeli. Yüksek ihtimal eksik çıkacaktır. Eksik olan gaz tamamlandığında cihaz normale dönecek ve arıza vermeyecektir. Gaz komple azalmış diyemeyiz elbette fakat gaz şarjı sorunu giderecektir.
Ayrıca bilmeniz gereken klimanıza sık olarak gaz şarjı yaptırıyorsanız ya tesisatta ya da cihazın kendisinde kaçak var demektir. Gaz kaçağı için kesinlikle Vestel klima servislerinden destek almalısınız.

Vestel klima operation ve fan ışığı yanıp sönüyor şikayetinde son gelişmeler doğrultusunda gaz kaçağı kontrolü yapılmaktadır. Klima tamircilerin hemen hemen hepsi gaz kaçak tespit cihazı kullanıyor. Bu sayede nokta atışı gaz kaçağı onarımı yapılabilir.

Klimanız ile ilgili teknik sorunları uzman ekiplerle çözmek istiyorsanız Maltepe Vestel servisi arayarak arıza kaydı açtırabilirsiniz. Maltepe ilçesindeki en eski klima tamircilerinden biri olan şubenin tüm teknisyenleri işinin ehli kişilerdir.

Vestel Klima Fan Işığı Yanıp Sönüyor

Klimanızda yeterli miktarda gaz yoksa fan ışığı yanıp söner. Eski tip Vestel klimalarda bu her zaman aynı arızayı işaret eder. Klima gaz kaçağı onarımı için servis ile çalışmanızda fayda var. Çoğu Vestel klima kullanıcısı Vestel klima fan ışığı yanıp sönüyor diye fanın kendisi arızalı sanıyor. Fakat aksine soğutma işlemi evap kısmında gerçekleşmediği için bu hatayı veriyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 thoughts on “Vestel Klima Fan ve Operation Işığı Yanıp Sönüyor

 • Emrah

  Bu Bahsettiğiniz sorun ile karşılaştım Operation ve fan ışığı klima çalıştıktan 20 dakika sonra duruyor ve iki ışık yanıp sönüyor klimanın gazı biraz eksikti tamamladım ama sorun devam etti sonra ortam sensörlerini değiştirdim ve sorun kalmadı yani bu sorunun iki sebebi var birisi bahsedilen gaz eksikliği ikincisi ortam sensörleri böylece bu arızaya denk gelen olursa en azından arıza sebebini aramaz diye paylaşıyorum saygılar..

  Yanıtla
  • Hasbi

   Merhaba Emrah bey eski model bi klimamiz var sadece operation ışığı yanıp sönüyor bu gün sabah gitti birdaha çalışmadı gaz bitmiş olsa dahi fan calismazmi klimada hiçbir hareketlilik yok

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA !