Perşembe, Kasım 30, 2023
Vestel

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Arıza Kodu

Vestel bulaşık makinesi F1 arıza kodu veriyor ise direkt olarak yapmanız gereken cihazın musluğunu kapatmak ve fişini çekmektir. Vestel bulaşık makinesi f1 hatası cihazda su kaçağı olduğu anlamına gelir. Eğer su ile bağlantısını kesmez iseniz tabana kaçan su yıkama motoru ve pompa motoruna ulaşabilir. F1 genel bir hata kodudur. Bulaşık makinenizin nerede su kaçağı olduğunu bu arıza kodu söylemez. Sadece kaçak olduğu anlamına gelir.

Bulaşık makinenizin su kaçağı cihazdan değil su tesisatından kaynaklanıyor ise cihazı arkaya doğru yatırıp tabanda biriken suyu boşalttırabilirsiniz. Kurumasını bekledikten sonra deneyebilirsiniz. Fakat su kaçağı arızalarında en doğru işlem direkt olarak Vestel yetkili servis firmalarından servis talebinde bulunmaktır. Aksi halde su kaçağı arızasında elektrik akımına kapılabilirsiniz.

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Neden Olur?

Hangi marka olursa olsun bulaşık makinelerine sivri eşyalar ağız aşağı konulmaz. Yani bıçak veya çatal gibi eşyalarınızı yukarı bakacak şekilde yerleştirmelisiniz. Aksi taktirde suyun gücüyle düşüp kazanı delebilir.

Bulaşık makineniz yıkamaya başladıktan 5 dakika sonra ısınmaya geçer. Bulaşık makineniz ısıtmaya geçtikten sonra kapağını açıp kapatmayın! Aksi taktirde basınç yapar ve contalarından su kaçırır.

Vestel f1 arızası bulaşık makinesi için sık görülen bir arızadır. Genelde de tüketici hatalarından kaynaklanır. Su kaçağı arızalarında basınç, kazan delinmesi ve kimyasal kullanımı sonunda conta yırtılması makine ile alakalı durumlar değildir.

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Vestel bulaşık makinesi F1 hatası su kaçağı arızası olduğu için kesin çözüm servisten destek almaktır. Bazı uygulanacak taktikler ile hata kodunu silebilirsiniz. Eğer bulaşık makinesi alt pervanesinde çatlak varsa kapağa yapılan baskıdan tabana su kaçırabilir. Taban koruma butonu su ile beraber devreye girer ve cihaz pompaya geçer. Bulaşık makinesinin fişini çekip sırt üstü yatırırsanız tabandaki su boşalacaktır ve hata kodu silinecektir.

Yaptığınız işlemler ile F1 hatasından kurtulamadıysanız Maltepe Vestel servisi arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Merak ettiğiniz diğer Vestel bulaşık makinesi arıza kodları için genel sayfalara göz atabilirsiniz.

Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Vestel bulaşık makinesi F5 hatası

One thought on “Vestel Bulaşık Makinesi F1 Arıza Kodu

  • ertürk

    Vestel bulaşık makinemde ekran yok. Fakat yazdığınız arızaya benziyor. Aynı işlemleri yapmam işe yarar mı? Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA !