14 Temmuz 2024
Samsung

Samsung Bulaşık Makinesi Musluk Arızası

Samsung bulaşık makinesi musluk arızası hemen hemen her Samsung kullanıcısının başına gelmiştir. Musluk arızası cihazın suyunu yeterli seviyede alamadığını gösterir. Eğer bulaşık makineniz yıkama yaparken suya ihtiyaç duyarsa suyu belirlenen sürede alması gerekir. Erken yada geç sürede suyunu alırsa cihazın sayacı suyu sayamaz ve musluk işareti verir. Cihaz yıkamaya geçmez.

Samsung bulaşık makinesi musluk arızası nasıl silinir?

Eğer sular kesik ise makineyi resetlemeniz arızadan çıkmasına yardım edecektir. Fakat sular ile problem yok cihaz kendiliğinden musluk arızasına geçmiş ise cihazın sol kapağını söküp su sayacının kablolarını kontrol etmelisiniz. Eğer sayaç sorunsuz ise cihazın tabanını kontrol ederek su kaçırıp kaçırmadığına bakmalısınız. Tabanda su var ise cihazı arkaya doğru yatırın, tabandaki su çıksın. Cihaz arızadan çıkacaktır. Fakat bu bir çözüm değildir. Muhakkak bir Samsung servis firmasına başvurarak su kaçağı onarımı için destek almalısınız.

Samsung bulaşık makinesi musluk işareti onarımı ücreti ne kadar?

Eğer cihazınızın su sayacı arızalı ise tamiri mümkün olabilir. Onarım fiyatları 80 – 130 lira arasında değişmektedir. Değişimi ise ortalama 200-250 lira civarındadır. Eğer arıza su kaçağından kaynaklanıyor ise su kaçağının nereden olduğu fiyatı etkiler. Kazan birleşim yerinden kaçırıyor ise kendiniz silikon ile bunu tamir edebilirsiniz. Motor salyangozundan kaçırıyor ise cihazınızın modeline göre motor fiyatları 350-750 lira arasında değişmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !