Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme

Arçelik çamaşır makineniz arızaya geçtiğinde servis çağırmadan önce reset atarak cihazı arızadan çıkartabilirsiniz. Peki Arçelik çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır? Arçelik çamaşır makinenizin program düğmesini “PAMUKLU 90” programına getirin. Bu işlemi cihaz kapalı iken yapacaksınız. Sonra cihazın “PLAY/BAŞLAT” tuşuna basılı tutcaksınız ve eliniz bu butonda iken cihazın “ON/OFF” düğmesine basıp cihazı açacaksınız. Sonrasında cihaz teste girecek ve “PLAY/BAŞLAT” tuşuna defalarca basarak tüm işlemleri makineye yaptıracaksınız. Sonrasında “ON/OFF” düğmesine tekrar basarak cihazı kapatacaksınız. 10 saniye bekledikten sonra tekrar açacak ve normal kullanıma devam edeceksiniz.

Arçelik çamaşır makineniz ekranda hata kodu veriyor, suyunu boşaltmıyor, kazan dönmüyor veya deterjan almıyorsa ilk olarak yukarıda anlattığım resetleme işlemlerini yapacaksınız. Yazı ile yapamayanlar için videosu aşağıdadır.

2 thoughts on “Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme

  • 20 Haziran 2020 tarihinde, saat 23:51
    Permalink

    Aynı işlemi yaptım herşey tamam. Fakat yeniden başlattığımda hiç bir işlem yapamıyorum. Hiç bir komuta cvp. Bçvermiyor uykuda gibi.

  • 20 Haziran 2020 tarihinde, saat 23:53
    Permalink

    Ayrıca f00 hata kostümüdür makine modeli 8123HR

Yorumlar kapatıldı.