12 Haziran 2024
Ariston

Ariston Buzdolabı Resetleme

Ariston veya Indesit marka buzdolabınızda ışıklar yanıp sönüyor ve cihaz sürekli alarm veriyorsa teknik servis ihtiyaç duymadan bu arızadan kurtulabilirsiniz. Eğer cihazınız eski model ise tabiki. Yeni modellerde bu işe yaramaz. Eski tip cihazlarda cihazın üst bölmesinde iki adet potans (çevirilen düğme) var. Bu düğmeleri cihaz çalışırken ikisinide aynı anda sola doğru (saat yönünün tersinde) çevirip off konumuna getireceksiniz. 3-5 saniye bekledikten sonra tekrar potansları aynı anda sağa doğru ( saat yönünde) çevirip tam ortada yani ikisinin de noktası yukarıya bakacak şekilde çevireceksiniz. Cihazın kırmızı veya sarı yanan ışığı anında yeşile dönecek ve alarm susacaktır. Bu işlemi sürekli olarak yapamazsınız. Resetleme işlemi bittikten sonra cihazı kapağını uzun süre açmamaya özen gösterin. Bu kadar basit bir işlem.

Her arıza için resetleme işlemi çözüm olur mu? Elbette resetleme işlemi bir onarım işlemi değildir. Öncelikle bilmeniz gereken reset atmak sadece ve sadece hafızayı sıfırlar. Olur da elektrik kesintisi olur, dolabın kapağını uzun süre açık unutursunuz veya dolaba aşırı sıcak bir şey koyarsanız ana karta giden bilgiler sorun yaşatabilir. Resetleme işlemi burada işe yarar.

No frost buzdolabınızı sıfırlamak işe yaramaz ise ne yapacaksınız? Bildiğiniz üzere Ariston markası ülkemizdeki tüm faaliyetlerini 2018 yılında durdurdu. Bu da yedek parça ve teknik servis konusunda büyük sorunlara sebep oldu. Elbette onarım yapılamaz demek mümkün değil. Fakat her aksesuarı bulmak oldukça güçleşti. Dolabınız resetleme işlemi sonrası yedek parçaya ihtiyaç duyarsa kesinlikle eski servisler ile çalışmanızda fayda var. Ariston buzdolabı resetleme sonrası arızaları için Ariston servislerini aramak en doğru çözüm olacaktır.

Ariston no frost buzdolabı resetleme işlemi için size detaylı bir video bırakıyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !