13 Haziran 2024
Samsung

Samsung Çamaşır Makinesi 1C Hata Kodu

Samsung çamaşır makinesi 1c hata kodu ne anlama geliyor? 1c arıza kodu cihaz suyunu tam alamadığında veya tam boşaltamadığında çıkar. Bu yüzden öncelikle cihazın pompasına ve su alışı için deterjan gözüne bakın. Eğer bunlarda herhangi bir sorun yoksa cihazın prostatı arızalıdır. Cihaz ilk çalıştırmada 1c hata kodu veriyor ise prostat bir iki defa vurun çünkü takılı kalmış olma ihtimali yüksek. Eğer işe yaramaz ise yeni bir prostat ile cihaza sıfırdan bir program verin.

Samsung Çamaşır Makinesi 1C Hatası Nasıl Çözülür?

Ülkemizdeki en çok satış yapan çamaşır makinesi markalarından birisi de Samsung markasıdır. Samsung çamaşır makinelerinde son derece teknolojik pompa motorları kullanılıyor. Fakat gider kısımları dar ağız olduğu için çabuk tıkanabilir.

Samsung çamaşır makinesi su boşaltamaz veya geç boşaltırsa ekranda 1C hatası çıkar. Bu yüzden Samsung çamaşır makinesi 1c hatası için ilk olarak pompa motoru kontrol edilmelidir.

Çamaşır makinenizin pompası saat yönünün tersinde açılır. Pompa kapağını açtıktan sonra içini güzelce temizleyin. Pompa kısmı temiz ise gider hortumunun bağlandığı hattı kontrol edin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !