24 Mayıs 2024
Bosch

Bosch Çamaşır Makinesi E43 Hata Kodu

Bosch çamaşır makinesi e43 arıza kodu, cihazınızın yıkamaya geçtiğinde motorun dönmemesinden kaynaklanır. Bir kere e43 uyarısı veren çamaşır makinesi her seferinde, sorun giderilinceye kadar sürekli bunu verir. Bosch çamaşır makinesi resetleme videosunu izleyerek cihazın resetlemesini yapabilir ve sorunun devam edip etmediğini deneyebilirsiniz. Fakat motor arızalarında genellikle değişim şarttır. Bosch çamaşır makinesi e43 hata kodu motor arızasıdır ve hemen hemen her model için geçerlidir.

Alman markası olan Bosch’un tüm hata kodları aslında cihazla gelen kitapçıkta mevcuttur. Bosch e43 hatası hakkında detaylı bilgi almak için kitapçıktan da faydalanabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi E43 Hatası

Çamaşır makinelerinin motoru en çok sıkma işleminde yorulur. Dolayısıyla herhangi bir hata varsa sıkma sırasında çıkacaktır. Bu yüzden çoğu Bosch kullanıcısı sıkmada E43 hatası alır. Siz de Bosch çamaşır makinesi e43 hatası alıyorsanız ana motorun kontrolünü yapmalısınız.

2017 yılına kadar olan süreçte Bosch markası Maxx ve Logixx serisinde kömürlü yıkama motoru kullandı. Sizin çamaşır makinenizin motoru da kömürlü ise e43 arıza kodu aldığınızda kömür kontrolü yapmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !