13 Nisan 2024
Ariston

Ariston Bulaşık Makinesi A13 Hatası

Ariston bulaşık makinesi A13 hatası en az görülen sorunlardan biridir. Cihaz suyunu alır, yıkamaya başlar ve ortalama 5 dakika içinde A13 uyarısı verirse deterjanlık bobini arızalı demektir. Ariston bulaşık makinelerinde deterjan kapağının açılması için cihazın ısıtmaya girmesi gerekir. Cihaz deterjanlık bobini ile ısıtmaya girer ve yıkamaya devam eder. Deterjanlık bobini çalışmaz, devre tamamlamaz ise ekranda A13 arıza kodu çıkar. Bobin maalesef tamir olan bir parça değildir. Değişimi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ariston cihazlarınızın teknik sorunları hakkında bilgi eksikliği yaşıyorsanız sitemizdeki Ariston kategorisine göz atabilirsiniz. Eski yeni tüm modellerin hata kodlarını sayfamızda paylaşarak sizlerin daha temiz ve daha net bilgiye ulaşmasını sağlıyoruz. Ariston bulaşık makinesi arıza kodları ve diğer teknik sorunların pratik çözümleri için sitemizi kaydedebilirsiniz.

Ariston bulaşık makinesi arıza kodları tek tek sitemizde yer almaktadır. Fakat hata kodlarından çözüm bulamazsanız Bostancı Ariston servisi arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !