22 Mayıs 2024
Arçelik

Arçelik Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Arçelik çamaşır makinesi hata kodları ne anlama geliyor? Hangi parçaları değiştirmek veya kontrol etmek gerekir? Tüm bu soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Sitemizde yer almayan hata kodlarını öğrenmek için bize yazabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinesi E06 hatası, motor kolektör arızasıdır. Çoğu zaman bu hata kodundan kömür değiştirerek kurtulabilirsiniz. Fakat bu geçici çözüm olacaktır. E06 arıza kodu için kesin çözüm motor değişimidir.

Arçelik çamaşır makinesi E13 arıza kodu, cihazın ana motoruna giden kablolarda sorun olduğunu işaret eder. Motordan karta veya karttan motora elektrik akışı durursa ekranda E13 hata çıkacaktır. Bunun için tek tek kablolar ölçülmeli, motorun soket çıkışları zımparalanmalıdır.

Arçelik çamaşır makinesi E17 arıza kodu, çamaşır makinesi aşırı köpürdüğünde cihaz arızaya girer. Bu durumda yapılması gereken sağ alt köşeden pompa kapağını açarak cihazın suyunu boşaltmaktır. Eğer sizin de Arçelik çamaşır makinesi E17 hatası veriyorsa pompa temizliği yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinesi F07 hata kodu, su seviye arızasıdır. Cihaz suyunu alıp almaması gerektiğini prostat ile karar verir. Prostat hortumu tıkalı olduğunda veya prostatın kendisi arızalandığında suyu hesaplayamaz ve F07 arıza kodu verir. Bu durumda ilk olarak cihazın prostat hortumuna üflenir hava akışı normal ise prostat değişimi şarttır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !