Perşembe, Kasım 30, 2023
Siemens

Siemens Çamaşır Makinesi E29 Hata Kodu

Siemens çamaşır makinesi e29 hata kodu, çamaşır makineniz su almadığı zaman ekranda çıkan hata kodudur. Özellikle yeni taşınma ve yeni kurulum sonrası çıkan bu hata kodunda kullanıcı hatası en çok karşılaşılan durumdur. Makinenizin musluğu kapalı veya temiz su giriş hortumu katlanmış ise bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Çok nadiren de görülse çamaşır makinesi giriş ventili arızalı olduğunda da bu hata kodu çıkabilir. Ventil çok kolay arızalanan bir parça değildir. Ölçümü veya testi son kullanıcılar tarafından yapılamaz.

Sizin de Siemens çamaşır makineniz e29 arıza kodu veriyor ise ilk önce yukarıdakileri deneyin. Eğer çözüm bulamazsanız Siemens servis firmalarını arayarak teknik destek almanız gerekecektir.

Siemens Çamaşır Makinesi E29 Hatası

Siemens çamaşır makinesi e29 hatası için ilk olarak sularınızı kontrol etmelisiniz. Özellikle Anadolu’da ikamet edenlerin filtre tıkanma sorunu çok olur. Kireçli gelen su zamanla temiz su hortumunu tıkar. Siemens çamaşır makinesi suyunu az aldığında da E29 hata kodu verir. Böyle bir sorunu siz son kullanıcı olarak çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Servisi ARA !