25 Mayıs 2024
Siemens

Siemens Çamaşır Makinesi E29 Hata Kodu

Siemens çamaşır makinesi e29 hata kodu, çamaşır makineniz su almadığı zaman ekranda çıkan hata kodudur. Özellikle yeni taşınma ve yeni kurulum sonrası çıkan bu hata kodunda kullanıcı hatası en çok karşılaşılan durumdur. Makinenizin musluğu kapalı veya temiz su giriş hortumu katlanmış ise bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Çok nadiren de görülse çamaşır makinesi giriş ventili arızalı olduğunda da bu hata kodu çıkabilir. Ventil çok kolay arızalanan bir parça değildir. Ölçümü veya testi son kullanıcılar tarafından yapılamaz.

Sizin de Siemens çamaşır makineniz e29 arıza kodu veriyor ise ilk önce yukarıdakileri deneyin. Eğer çözüm bulamazsanız Siemens servis firmalarını arayarak teknik destek almanız gerekecektir.

Siemens Çamaşır Makinesi E29 Hatası

Siemens çamaşır makinesi e29 hatası için ilk olarak sularınızı kontrol etmelisiniz. Özellikle Anadolu’da ikamet edenlerin filtre tıkanma sorunu çok olur. Kireçli gelen su zamanla temiz su hortumunu tıkar. Siemens çamaşır makinesi suyunu az aldığında da E29 hata kodu verir. Böyle bir sorunu siz son kullanıcı olarak çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi E29 Hatası Nasıl Çözülür?

Siemens çamaşır makinesi E29 hatası, genellikle suyun boşaltılamaması sorununu belirtir. Sorunu çözmek için öncelikle makinenin alt kısmındaki pompa filtresini kontrol etmelisiniz. Pompa filtresinde tıkanıklık olabilir, bu nedenle suyun boşaltılmasını engelleyebilir. Eğer filtre kirliyse, temizleyin. Ardından, drenaj hortumunu kontrol edin ve herhangi bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Hortumda veya pompa bölgesinde tıkanıklık varsa, bunları temizleyin. Su seviyesini kontrol edin ve gerekiyorsa makinedeki suyu tahliye edin. Bu adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse veya çözemezseniz, Siemens yetkili servisine başvurmanız önerilir. Arıza, daha karmaşık bir sorunun belirtisi olabilir ve profesyonel bir tamir gerekebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !