Salı, Aralık 5, 2023
Arçelik

Arçelik Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

Arçelik çamaşır makinesi E18 hata kodu, su boşaltma arızasıdır. Çamaşır makineniz yıkama esnasında veya yıkamaya başlamadan önce pompa motorunu çalıştırır ve su tahliyesi yapar. Pompanızda tıkanma, yanma veya kırılma varsa cihaz suyunu boşaltamaz. Bu durumda ekranda E18 hata kodu çıkar ve önce pompa temizliği yapılmalıdır. Aşağıdaki videoda pompa tıkalı ise yapmanız gerekenleri izleyebilirsiniz. Aksi durum için pompa değişimi gerekir. Arçelik çamaşır makinesi pompa değişimi için Arçelik servis firmalarından destek alabilirsiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi E18 Hatası Neden Olur?

Çamaşır makinenizin pompa kısmını düzenli olarak temizlemelisiniz. Makine su boşaltırken zorlandığında veya sıkma yapmadığında sağ alt köşeden pompa temizliği yapın. Aksi taktirde cihaz su boşaltamaz ve ekranda E18 arıza kodu çıkar.

Arçelik e18 hatası ile karşılaştığınızda artık yapmanız gerekenleri biliyorsunuz. Fakat denediğiniz yöntemler işe de yaramayabilir. Pompanın kendisi arızalı ise bunu ölçerek anlayabilirsiniz. Pompa ölçümü yapmak için bilginiz yoksa bu defa Arçelik servislerini arayarak arıza bildiriminde bulunmanız gerekiyor.

Servisi ARA !