18 Temmuz 2024
Arçelik

Arçelik Çamaşır Makinesi E02 Arıza Kodu

Arçelik çamaşır makinesi E02 arıza kodu, cihazın suyu kesik olduğunu gösterir. Arçelik, Beko ve Altus çamaşır makinelerinde E02 arıza kodu aynı anlama gelir. Çamaşır makinenize giren temiz su hortumunda katlanma, kırılma veya tıkanma varsa ekranda yine E02 uyarısı çıkacaktır. Bu durumda yeni bir temiz su hortumu ile sorunu giderebilirsiniz. Eğer hortumda sorun yoksa cihazın su giriş ventilinde arıza çıkabilir. Her iki durumda da onarım sonrası cihaz yine E02 hata kodu verirse aşağıdaki videoyu izleyerek cihaza reset atmanız gerekebilir.

Su kesintisinde veya temiz su hortumunun tıkanmasında göreceğiniz arıza E02 arıza kodu arızasıdır. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız parça değişiminden önce basınç, hortum ve filtre kontrolü yapın. Uzun zamandır kireç kırıcı veya temiz su hortumunun filtresini değiştirmiyorsanız Arçelik çamaşır makinesi E02 arıza kodu verecektir.

Arçelik Çamaşır Makinesi E02 Hatası Nasıl Giderilir?

Su ile ilgili arızalarda müdahale etmekten korkmanıza gererek yok. Böyle durumlarda altın kural cihazın fişinin çekili olmasıdır. Çamaşır makinelerinin temiz su hortumunda filtre bulunur. Bu filtreler her ili uçta da olabilir. Eğer filtrelerde yosun, tortu, kireç gibi malzemeler yüzünden tıkanma varsa bunları temizleyerek E02 hata kodundan kurtulabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !