22 Mayıs 2024
Arçelik

Arçelik Çamaşır Makinesi F11 Hata Kodu

Arçelik çamaşır makinesi F11 arıza kodu, cihazın ana kartı arızalı olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki test programı videosunu izleyerek Arçelik çamaşır makinesi ne hata kodu veriyorsa ekranda görebilirsiniz. Arçelik çamaşır makinesi f11 hata kodu için ana kartı kontrol ettikten sonra motora da bakmanızda fayda var. Sebebi ise aslında f11 arıza kodunun ana kart iletişim hatası olmasıdır. Bu yüzden yıkama motorunda sorun olduğunda da iletişim hatası olduğu için f11 kart uyarısı verebilir.

Bir çok kullanıcı Arçelik çamaşır makinesi f11 arızası için resetleme işlemini deniyor. Elbette çözüm olabilir fakat ana kart arızalarında önce kart sökülüp yanık var mı diye kontrol edilmelidir. Arçelik çamaşır makinesi resetleme videosu aşağıdadır ve bunu deneyebilirsiniz.

Arçelik F11 hatası genellikle su drenajıyla ilgili bir sorunu ifade eder. Bu hata, çamaşır makinesinin suyunu boşaltma işleminde bir aksaklık olduğunu belirtir. Kullanıcılar, filtre temizliği, drenaj hortumu kontrolü ve su boşaltma pompasının durumunu gözden geçirerek sorunu çözmeye çalışabilirler. Ancak, sorun devam ederse veya çözülemezse, Arçelik müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek önerilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA !