16 Mayıs 2024
Siemens

Siemens Çamaşır Makinesi E35 Hatası

Siemens çamaşır makinesi E35 hatası siz son kullanıcıların çözebileceği bir arıza değildir. Çoğu sorunu resetleme işlemi ile giderebilirsiniz. Fakat E35 kapı kilidi hatası için kilidin değişmesi gerekir. Kapı kilidi ilk devreyi tamamlayan ve makinenin su almasını sağlayan parçadır. Parçanın değişimi zor değil fakat biraz tecrübe isteyebilir. Eğer Siemens çamaşır makinesi E35 arıza kodu verdiğinde içinde çamaşır kalmış ve kapıyı açamıyorsanız aşağıya bir video bırakıyorum. Bu basit yöntem ile servis gelene kadar çamaşırların kokmasını engelleyebilirsiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi E35 Hatası Nedenleri

Çamaşır makineniz kapattıktan sonra hemen başlamıyor ise kapağı sert kapatmayın. Bu hata makinenin kapı kilidini kırabilir.

Ağır veya suyu çok çeken çamaşırlar yıkayacağınız zaman sıkma devrini düşürün. Büyük çamaşırlar sıkmada kapak kısmına baskı yapabilir ve kilit bu baskıya dayanamaz.

Programı bitiren çamaşır makinenizin kapağına hemen asılmayın. Kapı kilidi mandalın ucunu bırakmaz ise uygulayacağınız güç içerdeki bağlantı aparatlarını kopartır. Bu işlemle ana karta bile zarar verebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !