16 Mayıs 2024
Siemens

Siemens Bulaşık Makinesi Çok Uzun Yıkıyor

Siemens ve Bosch marka bulaşık makinesi kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden bir tanesi cihazın çok uzun sürede yıkamasıdır. Bunun birden çok sebebi var. En sık karşılaştığımız cihazın ventil (su alma aparatı) arızasıdır. Eğer cihazın ventili arızalı ise su alma süresi normalden uzun sürer. Siemens bulaşık makinelerinde su alma işlemi 3 defa olur ve her birinde uzun sürerse yıkama süresi 1-2 saat daha uzun sürer. Bunun içinde ventilin değişimi gerekir.

Siemens bulaşık makinesi çok uzun yıkıyor diğer bir sebebi ise anakart arızasıdır. Anakart üzerindeki rolelerde arıza veya soğuk lehim var ise cihaz ısıtmaya girmez ve program çok uzun sürer. Ayrıca rezistans arızası da programın çok uzun sürmesine neden olur. Bu durumda anakart tamir olabilir fakat rezistans değişimi şarttır.

Pratik bir çözüm olarak Siemens kullanıcılarının kontrol etmesi gereken tek yer cihazın fıskiyeleridir. Eğer fıskiyelerin delikleri tıkalı ise cihaz suyu püskürtemez ve yıkama gerçekleşmez. Son kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz tek yer burasıdır, diğer tüm arızalar için Siemens yetkili servis firmalarından teknik destek almalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !