23 Mayıs 2024
Samsung

Samsung Çamaşır Makinesi OE Hata Kodu

Samsung çamaşır makinesi OE hata kodu, cihazın aşırı su aldığını gösterir. Aslında bu arıza koduna direkt bunu söylemek yanlış olabilir. Çünkü yanlış deterjan veya bayat deterjan kullanıldığında da cihaz OE hatası verebilir. Bu durumda Samsung beyaz eşya servisinden yardım alarak net çözüme kavuşabilirsiniz. Kendiniz sadece deterjanı değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Servis geldiğinde cihazın su sayacını kontrol edecektir. Sayaçta sorun yoksa ventil suyu kesmiyor olabilir veya cihazın ana kartında sorun olabilir. Samsung OE arıza kodu için en doğru çözüm Samsung servisleridir.

Samsung Çamaşır Makinesi OE Hatası Nasıl Çözülür?

Samsung çamaşır makinesinde karşılaşılan OE hatası genellikle suyun drenaj veya boşaltma sürecinde sorun olduğunu gösterir. Bu hatayla karşılaştığınızda şu olası sebepleri kontrol edebilirsiniz:

  1. Tıkanmış Drenaj Yolu: Makinenin arkasındaki drenaj hortumu veya filtresi tıkanmış olabilir. Bu durumda, tıkanıklığı temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.
  2. Drenaj Pompası Sorunu: Drenaj pompasının arızalanması da OE hatasına sebep olabilir. Pompada bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, profesyonel yardım almayı düşünün.
  3. Büyük Giysilerin Drenajı Engelleme Riski: Makineye büyük veya ağır giysiler eklemek, drenajı engelleyebilir. Bu durumu önlemek için giysileri dengeli bir şekilde yerleştirmeye özen gösterin.
  4. Deterjan veya Yabancı Cisimler: Deterjan kalıntıları veya yabancı cisimler drenaj sistemini tıkayabilir. Deterjan bölmelerini düzenli olarak temizleyin ve ceplerdeki yabancı cisimleri kontrol edin.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA !