Perşembe, Kasım 30, 2023
Profilo

Profilo Çamaşır Makinesi Resetleme

Profilo çamaşır makinenizin ekranında hata kodu görüyorsanız servis çağırmadan önce cihazı resetlemenizde fayda var. Eğer makine çalışırken su veya elektrik kesintisi olursa cihaz arızaya girebilir. Aynı şekilde pompa tıkalı ise temizlediğinizde E18 hata kodundan çıkmayabilir. Tüm onarım sonrası servisler makinenizi resetler. Peki Profilo çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır?

  • Öncelikle makine kapalı konumda olmalı.
  • Cihazın panosunda yer alan “EXTRA SU” yazan butona basılı tutun, elinizi çekmeden program düğmesini bir tık sola yani “EXPRESS 15” programına çevirin.
  • Parmağınızı çekmeden 5 saniye kadar bekleyin.
  • Sonrasında parmağınızı butondan çekmeden program düğmesini “KAPALI” konumuna getirin.
  • Parmağınızı çekin ve dilediğiniz programdan makinenizi çalıştırın.

Her hata kodu reset atarak düzeltilemez. Fakat çoğu makinenin arıza kodu vermesi düşük voltajdan ve su kesintisinden kaynaklanır. Bu tarz durumlarda cihaz hatada kalabilir. Ana kartın hafızasını sıfırlamak yani makineye reset atmak burada işe yarayacaktır.

Profilo çamaşır makinesi resetleme garantiyi etkiler mi?

profilo çamaşır makinesi resetleme

Profilo çamaşır makinesi reset işlemi hiç bir şekilde garantili cihazı etkilemez. Öncelikle reset işleminde cihazın herhangi bir parçasına müdahale etmezsiniz. Ayrıca teknik servis geldiğinde de ilk olarak bu işlemi yapacaktır. Bu yüzden herhangi bir hata kodu aldığınızda gönül rahatlığıyla reset uygulayabilirsiniz.

Her Arıza Kodu Silinir mi?

Profilo çamaşır makinesi arıza kodları detaylı olarak sitemizde güncellenmektedir. Hata kodlarının açılımına bakarak resetleme işlemi yapmanız daha doğru olacaktır.

Servisi ARA !