16 Mayıs 2024
Bosch

Bosch Çamaşır Makinesi F23 Arıza Kodu

Bosch çamaşır makinesi F23 arıza kodu cihazınızın su kaçağı gördüğünü söyler. Bosch çamaşır makinesinde su kaçağı var ise cihaz “aquastop etkinleştirildi” yani F23 uyarısı verir. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Çamaşır makineleri ses arızasında F23 uyarısı vermesi çok normaldir. Kazan dağıldığında gerçekleşen su sızıntısı en çok karşılaşılan durumdur. Bunu anlamak için cihazın arka kapağını açıp kasnağın olduğu bölümde su kaçağı aramanız yeterli. Bunun dışında pompa kapağı iyice kontrol edilmeli ve kapakta boşluk var ise kesinlikle değiştirilmelidir.

Bosch çamaşır makinelerinde su kaçağı tespiti için kesinlikle cihazı fişten çekmelisiniz. Aksi taktirde elektrik akımına kapılabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi F23 hata kodunda sizlerin kontrol edeceği yerler sınırlıdır. Arka kapağı açıp kazan su akıntısına, su giriş ve çıkış bağlantılarına, pompaya bakabilirsiniz. Bunun dışında kalan tüm su kaçakları için kesinlikle Bosch servis firmalarından destek almanız gerekmektedir.

Su kaçıran Bosch çamaşır makinesi için gittiğimiz çoğu kullanıcı amortisör arızalarını önemsemiyor. Eğer Bosch çamaşır makinesi sıkmada sallanıyor ise bir süre sonra cihaz su kaçırabilir veya kazanı dağıtabilir. Çamaşır makinesinin alt kısmından paslı su geliyor ise cihazınızın artık kazanı kırmış veya rulman dağıtmış demektir. Böyle bir arızanın çözümü yüksek paralara çözülür.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 thoughts on “Bosch Çamaşır Makinesi F23 Arıza Kodu

  • Nergiz

    Slm camasirmakinam camasirlari sulu birakmis bende alt taraftaki kapagi acip birsey varmi diye baktim simdide calistiriyorum F23kodunu gosteriyor.su sizintisi var diye.su sizintisi yoktu ben kapagi kendim actim. Ama tekrar olmasi gerektigi gibi taktim hala f23 kodunu veriyir ne yapmam lazim rica ediyorum cevap yazin yarin izine gidicem sepamlar Nergiz.

  • Selcuk ozkaraca

    Slm iyi aksamlar siemens ió300 modeli camasir makinasi f 23 yaziyor su sizintisi var diye kodunda oyle yaziyor ama her hangi bir sizinti yok neden olur acaba

Yorumlar kapatıldı.

Servisi ARA !