Bosch Çamaşır Makinesi F23 Arıza Kodu

Bosch çamaşır makinesi F23 hata kodu cihazınızın su kaçağı gördüğünü söyler. Bosch çamaşır makinesinde su kaçağı var ise cihaz “aquastop etkinleştirildi” yani F23 uyarısı verir. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Çamaşır makineleri ses arızasında F23 uyarısı vermesi çok normaldir. Kazan dağıldığında gerçekleşen su sızıntısı en çok karşılaşılan durumdur. Bunu anlamak için cihazın arka kapağını açıp kasnağın olduğu bölümde su kaçağı aramanız yeterli. Bunun dışında pompa kapağı iyice kontrol edilmeli ve kapakta boşluk var ise kesinlikle değiştirilmelidir.

Bosch çamaşır makinelerinde su kaçağı tespiti için kesinlikle cihazı fişten çekmelisiniz. Aksi taktirde elektrik akımına kapılabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi F23 hata kodunda sizlerin kontrol edeceği yerler sınırlıdır. Arka kapağı açıp kazan su akıntısına, su giriş ve çıkış bağlantılarına, pompaya bakabilirsiniz. Bunun dışında kalan tüm su kaçakları için kesinlike Bosch servis firmalarından destek almanız gerekmektedir.

2 thoughts on “Bosch Çamaşır Makinesi F23 Arıza Kodu

  • 7 Temmuz 2016 tarihinde, saat 07:05
    Permalink

    Slm camasirmakinam camasirlari sulu birakmis bende alt taraftaki kapagi acip birsey varmi diye baktim simdide calistiriyorum F23kodunu gosteriyor.su sizintisi var diye.su sizintisi yoktu ben kapagi kendim actim. Ama tekrar olmasi gerektigi gibi taktim hala f23 kodunu veriyir ne yapmam lazim rica ediyorum cevap yazin yarin izine gidicem sepamlar Nergiz.

  • 14 Nisan 2017 tarihinde, saat 20:26
    Permalink

    Slm iyi aksamlar siemens ió300 modeli camasir makinasi f 23 yaziyor su sizintisi var diye kodunda oyle yaziyor ama her hangi bir sizinti yok neden olur acaba

Yorumlar kapatıldı.