24 Mayıs 2024
Beko

Beko Çamaşır Makinesi E07 Hatası

Beko çamaşır makinesi E07 hatası bir çok siteden yazanın aksine su alma arızası değil su seviye arızasıdır. İncelediğimiz kadarıyla Beko E07 arızası için çoğu kişi su alma parçası olan ventili işaret ediyor. Fakat doğru olan şu ki Beko çamaşır makinesi E07 arıza kodu veriyor ise cihazın prostatı arızalıdır. Yani cihaz su seviyesini ölçemez ve ana karta doğru bilgi gitmediği için E07 hata kodu verir.

E07 hatası ile karşılaştığınızda cihazın su taşırmasına veya sıkmaya geçmemesine şahit olabilirsiniz. 2015 yılından sonra çıkan Beko çamaşır makinesi modellerinde kullanılan elektronik prostat ile E07 arızası daha fazla görülmeye başladı. Eski tip ayarlanabilir prostatların aksine elektronik prostatlar voltajdan etkilenebiliyor. Bu parça ya cihaz suyu alırken yada sıkmaya geçerken net bilgi verir. Bu yüzden çoğu kullanıcı “çamaşır makinem yıkıyor ama sıkmıyor” gibi şikayetlerle servisi aramaktadır.

E07 arıza kodu ile karşılaşırsanız ilk olarak yapmanız gereken cihazın prostat hortumunu sökmek ve cihazı sıkmaya almaktır. Eğer prostat hortumu boştayken Beko çamaşır makinesi sıkma işlemini tamamlarsa prostat hortumunuz tıkalı veya ezilmiş demektir. Fakat yine sıkmaya girmez ise prostatın kendisi arızalı demektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !