13 Haziran 2024
Arçelik

Arçelik Çamaşır Makinesi E11 Hata Kodu

Arçelik çamaşır makinesi E11 hata kodu ne anlama geliyor? Arıza kodu nasıl giderilir? Öncelikle bilmeniz gereken E11 arıza kodu motor arızasıdır. Sargılarda yanık var ise cihazın ekranında E11 hata kodu çıkar ve cihaz suyunu alıp bekler. Eğer sizin de cihazınızın ekranında e11 arızası çıkıyorsa ilk olarak bakmanız gereken yerin motoru olduğunu biliyorsunuz. Motor arıza onarımı için size en yakın Arçelik yetkili servis firmalarından tamir desteği alabilirsiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi E11 Hatası Sebepleri

Çamaşır makinenizi art arda kullanırsanız ana motorunuz sıcak olduğu için zarar görecektir. Tüm makineler son işlem olarak sıkma yapar. Sıkma işlemi motorun en uzun süre çalıştığı işlemdir. Bu yüzden makineniz program bitirdiğinde en az 1 saat ara vermelisiniz.

Arçelik çamaşır makinesi sıkma işlemindeyken programı sakın iptal etmeyin veya cihazı kapatmayın. Yeni nesil çamaşır makinelerinde enerji tasarruflu motorlar kullanılır. Bu motorlar teknolojisi gereği karttan gelen emirle durmalıdır.

Arçelik Çamaşır Makinesi E11 Hatası Çözümü

Çamaşır makinenizin ana motoru arızalandığında tamir ettirmek kesin çözüm olmayabilir. E11 hatası veren Arçelik çamaşır makinesi için en doğru çözüm yıkama motorunun değişimidir. Fakat bütçenize uygun değilse bobinaj firmalarında tamir ettirebilirsiniz. Garantisi olmayacağı için tercih etmek iyi değildir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !