13 Nisan 2024
Vestel

Vestel Bulaşık Makinesi F8 Arıza Kodu

Vestel bulaşık makinesi f8 arıza kodu nedir? Nasıl giderilir? Hangi parçalar arızalı? Tüm bu soruların cevabını vermeye çalışacağım. Öncelikle bilmeniz gereken eğer Vestel bulaşık makinesi ısıtma yapmıyorsa ekranda F8 arıza kodu çıkar. Bu direkt rezistans arızalı anlamına gelmez. Vestel bulaşık makinelerinde basınç gurubunun içinde yer alan rezistans aynı anda NTC sensör ve basınç sivici ile işlem yapar. Özetle F8 arızasında kontrol edilmesi gereken yer basınç gurubudur.

Vestel Bulaşık Makinesi F8 Arıza Kodu Nasıl Giderilir?

Son kullanıcı olarak sizin yapmanız gereken cihazın son yaptığı işlemi iptal etmek, yani resetlemektir. Cihaz ısıtmaya girdiği anda suyu az veya elektrik dalgalanması olmuşsa direkt cihaz f8 arızasını yakar. Resetleme işlemi sonrasında bu hatadan çıkartabilirsiniz. Eğer gerçekten parçalarda arıza varsa maalesef sizin söküp, değiştirmeniz hatta parçayı tedarik etmeniz bile mümkün olmayabilir. Bu durumda yapmanız gereken Vestel yetkili servisi arayarak servis talebinde bulunmaktır.

Vestel bulaşık makinesi f8 hatası için resetleme işlemini de deneyebilirsiniz. Başlat / Beklet yazan butona 3 saniye kadar basılı tutarsanız cihazın hafızası sıfırlanacaktır. Bunu yapmanızdaki amaç cihazın anlık olarak vereceği hata kodundan kurtulmaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !