23 Mayıs 2024
Samsung

Samsung Bulaşık Makinesi 5C Arıza Kodu

Samsung bulaşık makineleri yeni nesil cihazlardır. Genel olarak hemen hemen tüm cihazlar ekranlı ve arıza olduğunda ekrana yansıtırlar. Bu yüzden Samsung bulaşık makinenizde sorun olursa ekrandaki hata kodundan ne sorunu olduğunu sizde kolaylıkla anlayabilirsiniz. Samsung bulaşık makinesi 5c arıza kodu veriyorsa cihazın pompası kontrol edilmelidir.

Samsung Bulaşık Makinesi 5C Hata Kodu

samsung bulaşık makinesi 5c arıza kodu

Samsung bulaşık makinenizin ekranında 5C arıza kodu çıkarsa bilin ki cihazınız su boşaltamıyor demektir. Bunun için servisten önce sizin yapmanız gereken bazı işlemler var. Öncelikle cihazın su boşaltma hortumunu yerinden çıkartın ve bir kovaya tutun. Sonrasında cihaza tekrar program verin. Cihaz direkt olarak 5C hatası verirse cihazın filtresini kontrol edin. Eğer hemen vermez yıkamaya geçtikten bir süre sonra verirse gider hortumunu bir kontrol edin. Eğer boşaltırsa dairenizin gider hattında sorun var demektir. Cihaz 5C hatasından hiç çıkmaz ise Samsung servis firmalarından destek almalısınız.

Samsung Bulaşık Makinesi 5C Hatası Nasıl Giderilir?

Bulaşık makinelerinin taban kısmında filtre vardır. Eğer bu filtreyi bir şey geçerse direkt pompaya kaçar. Pompa motorunu buradan temizleyerek 5c hata kodunu silebilirsiniz. Fakat pompa motoru temizlendiğinde de ekranda 5c hatası görürseniz cihazı resetlemeniz gerekebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !