16 Mayıs 2024
Regal

Regal Bulaşık Makinesi F5 Arızası

Regal bulaşık makineniz çalışmaya başladığında bir süre sonra F5 arıza kodu veriyorsa ne yapmanız gerekiyor? Regal bulaşık makineleri ilk olarak start verildiğinde pompa yapar. Cihazın içindeki eski kirli suyu boşalttıktan sonra su almaya geçer. Fakat suyunu belirlenen sürede alamaz veya hiç su alamaz ise ekranda F5 hata kodu çıkar. Kısaca Regal bulaşık makinesi F5 arızası su alamama arızasıdır.

Regal Bulaşık Makinesi F5 Hatası Neden Çıkar?

regal bulaşık makinesi f5 hatası

Bulaşık makinenizde bayatlamış tablet veya sıvı bulaşık sabunu kullanırsanız makine köpürme yapar. Köpükten dolayı basınç oluşmaz ve cihaz ısıtmaya girmez. Bu da ekranda f5 arızası yakar.

Isıtma esnasında bulaşık makinenizin içinde oluşan basıncı kapağı aç kapa yaparak sıkıştırırsanız makine yine F5 hata kodu yakar.

Regal Bulaşık Makinesi F5 Arızası Nasıl Tamir Edilir?

İlk olarak servis çağırmadan önce cihazın su giriş hortumlarını kontrol edin. Eğer makineyi çekip yerine ittiyseniz hortum katlanmış olabilir. Eğer elinizin altında ise cihazın su musluğunu kontrol edin. Diğer bir ihtimal ise cihazın hortumlarını kontrol edin. Filtreden dolayı tıkanmış olabilir. Bunların hiç biri değil ise Regal beyaz eşya servisi arayarak arıza kaydı bırakmanız gerekecek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !