13 Haziran 2024
Protherm

Protherm Kombi F9 Arıza Kodu

Protherm kombi F9 arıza kodu cihazın atık gazı atamadığını gösterir. Eğer Protherm kombi çalıştıktan bir süre sonra ekranda F9 hatası yakıyor ise ilk önce cihazın bacasını kontrol edin. Protherm kombinizin bacası riskli bir yerde ise kesinlikle profesyonel destek almalısınız.

Kombi bacalarının çıkış kısmında bir adet demir file bulunur. Bu file zamanla rüzgardan ve sarsıntıdan düşer ve kuşlar sıcak olduğu için buraya yuva yapar. İşi bilen biriyseniz ve kombi baca çıkışınız tehlikeli bir yerde ise bacayı kombi bölümünden sökerek kontrol edebilirsiniz. Bacanız temiz olduğu halde Protherm kombi F9 hatası veriyor ise cihazın fan motoru arızalı olabilir.

Protherm kombi fan motoru değişim fiyatları 2023 yılı itibariyle ortalama 1.200,00Tl civarındadır. Fakat bu fiyatlar sürekli olarak değişebilir. Her servis önce bu parçayı tamir ettirmeyi dener. Sağlıksız bir işlem değildir fakat en doğru çözüm değişim olabilir. Aksi durumda atık gaz kötü sonuçlara yol açacaktır. Bu tarz arızalar için muhakkak lisanslı ve faturalı çalışan servislerden destek almalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !