18 Temmuz 2024
Genel

Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme

profilo bulaşık makinesi resetleme

Profilo bulaşık makinelerinde özellikle su boşaltmadığı zaman ya da suyu alırken yaşanan sorunlarda ilk olarak yapılması gereken makineyi resetlemektir. Peki Profilo bulaşık makinesi resetleme nasıl yapılır?

Bu modelde gördüğünüz gibi Profilo’nun ürettiği ortalama 2005-2006 yılına kadar olan modellerin çoğunda program düğmesinin en sağında resetleme yazan bir konum vardır. Cihaz kapalı iken program düğmesini Resetleme konumuna getirip cihazın Power tuşuna basın. Direkt olarak pompanın sesini duyacaksınız. İşlem bittiğinde cihazı tekrar kapatıp programı kullanmanız gereken konuma getirdikten sonra açabilirsiniz. Bu sayede cihazı resetlemiş olacaksınız ve basit sorunlar giderilmiş olacak. Peki bu program düğmesi olmayan modellerde resetleme nasıl olur? Genellikle Başla/Beklet yazan bir tuş olur. Bu tuşa makine herhangi bir işlem yaparken 3-4 saniye kadar basılı tutarsanız cihaz kendini resetleyecektir.

Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme işlemi ne zaman yapılır?

  • Cihaz suyunu alırken herhangi bir şekilde takılırsa
  • Şebeke suyu kesildiğinde veya hortumla ilgili problem olduğunda cihazın işlem sırası karışırsa
  • Pompada takılı kalmışsa
  • Yıkama esnasında cihaz takılı kalmışsa
  • Cihazın içinde su kalmışsa
  • Cihaz içine fazla su alıyorsa

Profilo bulaşık makinesi resetleme işlemi ne kadar sürer?

Bulaşık makineniz için reset atma işlemini başlattığınızda ortalama 2 dakika içinde sıfırlanacaktır. Bulaşık makinelerinde resetleme işleminde pompa devreye girer ve cihazın suyu boşalıncaya kadar aralıksız çalışır. Pompa işlemi bittikten sonra cihazın hafızası sıfırlanır.

Profilo bulaşık makinesi hata kodları güncel halleri ile sitemizde yer almaktadır.

Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme Ücretleri

Hiç bir servis sizden telefonda resetleme bilgisi için ücret talep etmez. Çoğu firma bunu video şeklinde Youtube hesabı üzerinden paylaşır. Fakat siz resetleme yapamazsanız telefonda destek alabilirsiniz. Yine yapamazsanız servis ücreti karşılığında teknik destek talep edebilirsiniz.

Profilo bulaşık makinelerinde resetleme işleminden sonra arızalar devam ediyorsa kesinlikle ve kesinlikle Profilo servis firmalarından destek talep etmelisiniz.

İstanbul Profilo Bulaşık Makinesi Servisi

İstanbul genelinde hizmet veren Profilo bulaşık makinesi servisimiz, Profilo marka bulaşık makinelerinin bakımı, onarımı ve yedek parça temini gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Deneyimli teknisyenlerimiz, her türlü arıza durumunda hızlı ve etkili bir şekilde müdahale eder ve kullanıcıların bulaşık makinelerinin en verimli şekilde çalışmasını sağlar. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, evlerinizdeki bulaşık işlerini kolaylaştırmak için güvenilir bir hizmet sunarız. İstanbul Profilo bulaşık makinesi servisi olarak, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarını çözmek için buradayız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

One thought on “Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA !