Pazartesi, Eylül 25, 2023
Genel

Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme

Profilo bulaşık makinelerinde özellikle su boşaltmadığı zaman ya da suyu alırken yaşanan sorunlarda ilk olarak yapılması gereken makineyi resetlemektir. Peki Profilo bulaşık makinesi nasıl resetlenir?
profilo bulaşık makinesi resetlemeBu modelde gördüğünüz gibi Profilo’nun ürettiği ortalama 2005-2006 yılına kadar olan modellerin çoğunda program düğmesinin en sağında resetleme yazan bir konum vardır. Cihaz kapalı iken program düğmesini Resetleme konumuna getirip cihazın Power tuşuna basın. Direkt olarak pompanın sesini duyacaksınız. İşlem bittiğinde cihazı tekrar kapatıp programı kullanmanız gereken konuma getirdikten sonra açabilirsiniz. Bu sayede cihazı resetlemiş olacaksınız ve basit sorunlar giderilmiş olacak. Peki bu program düğmesi olmayan modellerde resetleme nasıl olur? Genellikle Başla/Beklet yazan bir tuş olur. Bu tuşa makine herhangi bir işlem yaparken 3-4 saniye kadar basılı tutarsanız cihaz kendini resetleyecektir.

Resetleme işlemi ne zaman yapılır?

  • Cihaz suyunu alırken herhangi bir şekilde takılırsa
  • Şebeke suyu kesildiğinde veya hortumla ilgili problem olduğunda cihazın işlem sırası karışırsa
  • Pompada takılı kalmışsa
  • Yıkama esnasında cihaz takılı kalmışsa
  • Cihazın içinde su kalmışsa
  • Cihaz içine fazla su alıyorsa

Profilo bulaşık makinelerinde resetleme işleminden sonra arızalar devam ediyorsa kesinlikle ve kesinlikle Profilo servis firmalarından destek talep etmelisiniz.

One thought on “Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme

Yorumlar kapatıldı.

Servisi ARA !