24 Mayıs 2024
Yedek Parça

Kurutma Makinesi Montaj Aparatı

Kurutma makinesi satın aldınız fakat yer olmadığı için çamaşır makineniz üzerine koyacaksınız peki bunun için kurutma makinesi montaj aparatı gerekli mi? Hayır. Çamaşır makinelerinde ki motor hem yıkama hem de sıkma işlemlerinde çok güçlü olmalıdır. Fakat kurutma makinelerinde motor stabil çalışır. Bu yüzden kurutma makineleri sallanmaz. Fakat çamaşır makinenizde kazan, amortisör veya ayak ayarı sorunları var ise kurutma makinesi düşebilir. Bu durumda kurutma makinesi aparatı gerekli olabilir.

Bir çok beyaz eşya üreticisi kurutma makinesi için özel montaj aparatı üretiyor fakat ücretsiz vermiyor. Eğer kurutma makinesi aldığınızda çamaşır makinenizin üstüne kurdurmak istiyorsanız ekstra bir ücret ödemek zorundasınız. Dilerseniz montajı kendiniz yapabilirsiniz.

Kurutma ile Çamaşır Makinesi Aynı Marka mı Olmalı?

Tabi ki hayır. Dilediğiniz çamaşır makinesinin üstüne dilediğiniz marka bir kurutma makinesi koyabilirsiniz. Tüm markalar için ölçüler standart olmak zorundadır. Farklı markadan ziyade aynı kiloda almak daha önemli bir kriter. 9 kg yıkama kapasiteli makineniz var ise 9 kg kurutma makinesi almalısınız ki çamaşırlar ıslak beklemesin.

Her iki cihazı aynı marka almanın da elbette avantajları olabilir. Örneğin kurutma makinesinden dolayı çamaşır makinesi zarar görür ise tek bir muhatap ile sorunu çözebilirsiniz. Çamaşır makinesinin arıza yapması durumunda elbette üstünden kurutmayı indirmek gerekir aynı markanın servisi bu konuda tecrübeli olacağı için zarar vermeden de-montaj işlemini yapabilir.

Kurutma Makinesi Montaj Aparatı Kaç Para?

Bu soruya net bir şekilde cevap verebilmek maalesef son yıllarda mümkün değil. Çoğu marka montaj aparatını kendi üretmeye ve kendi makinesine has şekillendirmeye başladı. Bu durumda fiyatları belirsizleştirdi. Yerli kurutma makinesi montaj aparatı için ortalama fiyat 400,00TL ile 650,00TL arasında değişiyor. İthal beyaz eşya markaları için ise ortalama fiyatlar 600,00 liradan başlayıp 1200,00 liraya kadar çıkabiliyor.

Kurutma makinesini kendim monte edebilir miyim?

Elbette edebilirsiniz ama size bir kişinin daha yardım etmesi gerekiyor. Kurutma makinesinin tankında veya zemininde su olabilir. Montaj yaparken dengeli bir şekilde kaldırmalı ve çamaşır makinesine zarar vermemelisiniz. Eğer elbette bu artık mümkün ise her dört ayak için tekli yani ayrı montaj aparatları satılıyor. Bu şekilde kullanmak montajı kolaylaştıracaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !