22 Mayıs 2024
Arızalar

Çamaşırlarım Kirli Çıkıyor
Hemen hemen 6-7 yılı geçmiş ortalama bir çamaşır makinesi bu arızayı verir. Çamaşırların lekeli çıkması makinenin körük lastiğinin dağılmasından kaynaklanır. Sürekli olarak içinden pis su geçen körük lastiği deliğinin etrafında tortu olur. Bu tortu çıkartırken çamaşırlara bulaşır ve makinenin kirlettiğini zannederiz. Halbuki körük lastiğinin içeride kalan kısmını sık sık temiz bir bezle silmeliyiz. Uzun süre silmeyen kullanıcılar sildikleri zaman çıkan kiri görünce sorunu anlayacaklar.
Zaman aşımından dolayı artık dağılmaya başlayan körük lastiğinin dağılan parçaları sıcak su ile yıkanan çamaşırlara bulaşır ve çıkarması hayli zordur. Bunun için çamaşır makinenizin körük lastiğini bir bastırarak elinizle ovalayın. Eğer elinize dağılmış lastik parçaları geliyorsa bir an önce körük lastiğini değiştirmelisiniz. Aksi taktirde sadece kirletme ile kalmaz su akıtma sorunu da ortaya çıkacaktır.
Diğer bir kirli çıkarma sebebi ise makinenizin pompası pis suyu tam atamadığı için kazanın dibinde kalan kirli su yüzünden çamaşırlar kirli çıkar ve koku yapar. Bunun için pompa değişimi gerekir. En düşük ve nadiren görülen çamaşırların kirli çıkma sebebi ise kazanın bilyalarının ve keçesinin dağılması. Dağılan keçe ve rulman çamaşırları kirletir. Çamaşırların kirli çıkma sorunu için cihazınızın markası ne ise servisini arayarak hızlı bir şekilde yardım almalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Servisi ARA !