16 Mayıs 2024
Bosch

Bosch Çamaşır Makinesi F18 Arıza Kodu

Bosch çamaşır makinesi F18 arıza kodu veriyorsa kendiniz kolaylıkla bu arızadan kurtulabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi F18 hata kodu su boşaltamadığı anlamına gelir. Son kullanıcı olarak makinenin fişi çekip pompayı temizleyebilirsiniz. Çamaşır makinesi pompası nasıl temizlenir yazımızı okuyarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Çamaşır makinesi F18 hata kodu verdiğinde pompanız temiz ise makinenin pompası kesin arızalıdır. Pompa değişiminde orijinal parça kullanılmaz ise cihaz belirli sürede suyunu boşaltamaz yine F18 uyarısı verir. Bosch makinelerde kesinlikle orijinal pompa ile değişim yapılmalıdır. Pompa değişimi yaptırmak için Bosch servis firmalarından destek almanızda fayda var. Çoğu Bosch çamaşır makinelerinde pompa değişimi için ön panonun sökülmesi gerekir ve bu da uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bosch çamaşır makinesi F18 hatası için çözüm yollarını denerken elektrikten çekildiğine emin olun. Aksi taktirde pompa motoru soketleri açıkta olduğu için ıslanması durumunda elektrik akımına kapılabilirsiniz. Ayrıca pompa kapağını açmadan önce kesinlikle makine hafif geriye doğru yatırılmalı ve alt kısma bir kap koyulmalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !