17 Nisan 2024
Ariston

Ariston Buzdolabı A2 Arıza Kodu

Ariston buzdolabı A2 arıza kodu güç kartı arızalı anlamına gelir. Cihazınızın güç kartını siz değiştiremezsiniz. Güç kartı pahalı bir parça değildir. Bu yüzden servisi arayarak buzdolabınızın a2 arıza kodu verdiğini söyleyerek servis talebinde bulunabilirsiniz. Ariston buzdolabı İtalyan olduğu için yedek parçalarını özel servislerde bulmakta zorlanabilirsiniz. Fakat özel de olsa yetkili de olsa A2 arıza kodu için güç kartı olduğunu kesinlikle tamiri değil değişimi olduğunu bilmelisiniz.

Ariston buzdolabı a2 arızası için en doğru çözüm servisler ile çalışmaktır. Peki Ariston buzdolabı A2 hatası ne kadar masraf açar? Ana kart kaynaklı arızalar ortalama 2023 yılı için 800 lira ile 1170 lira arasında değişiyor. Fiyat neye göre değişiyor derseniz parça tedarik etmek oldukça zor olduğu için stok durumuna göre fiyatları yedek parça firmaları yükseltebiliyor.

Ariston buzdolabı A2 uyarısı verdiğinde cihaz yerinde tamir edilir mi? Elbette. Servislerin çoğu buzdolabını taşımak istemez. Arıza kodu verecek ekranı olan dolapların en büyük avantajı budur. Size gelecek olan servis arıza kodunun ne anlama geldiğini bildiği için donanımlı olarak gelecektir.

Buzdolabınızın A2 arıza kodu vermemesi için kullanıcı olarak önlem alabilirsiniz. Bu tarz elektronik arızalarının sebebi genelde voltaj kaynaklıdır. Evinizdeki hiç bir prizden düzenli olarak 220V gelmez. Elektrik dalgalı gelir ve bunu sabitleyebilirsiniz. Elektronik kart olan cihazlarınızın girişine voltaj düzenleyici priz takarsanız böyle arızaların yaşanmamasını sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !