16 Mayıs 2024
Ariston

Ariston Bulaşık Makinesi F06 Arıza Kodu

Ariston bulaşık makinesi F06 arıza kodu cihazın suyu kesik anlamına geliyor. Eğer cihazınız yıkama esnasında su alamaz veya suyunu sayamaz ise ekranda F06 hata kodu çıkar. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Öncelikle ilk denemeniz gereken cihazın fişini çekip 3 dakika bekledikten sonra farklı bir programdan çalıştırmaktır. Cihaz suyunu sorunsuz bir şekilde alırsa ekrandan F06 arızası silinecektir. Fakat yine suyunu alamaz ise bu sefer cihazın su giriş hortumunu, su sayacını kontrol etmeniz gerekir.

Servis olarak bu durum ile karşılaştığımızda en çok başımıza gelen cihazın yıkama anında suların kesilmesidir. Hafızayı sıfırlayarak F06 hatasının ekrandan silinmesini sağlayabilirsiniz. Aksi tüm durumlar için Ariston servisi şubelerine baş vurmanız gerekmektedir.

Ariston F06 arızası aldığınız zaman cihazın fişini çekerek 2 dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırabilirsiniz. Bu işlem hafızanın silinmesini sağlayacaktır. Hafızada kalan arıza silindikten sonra tekrar denediğinizde sorundan kurtulabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !