13 Nisan 2024
Arçelik

Arçelik Buzdolabı E2 Arıza Kodu

Arçelik buzdolabı E2 arıza kodu veriyor ise bu defrost sensör kısa devre demektir. Aslında E2 hata kodu genel anlamda sensör arızasıdır. Cihazda E2 arıza kodu varsa cihazın tüm sensörlerini kontrol etmekte fayda var. E2 arıza kodunda aşırı buzlanmalara tanık olursunuz. Sensör tamir olmaz fakat pahalı bir parça değildir. Bu yüzden Arçelik buzdolabınızın ekranında e2 hata kodu varsa en yakın Arçelik beyaz eşya servisini arayarak servis talebinde bulunmak en doğrusu olacaktır.

Arçelik buzdolabınız ne kadar eski olursa olsun hata kod tablosunu içeren bir etikete sahiptir. Bu etiket genelde ana kartın yanında yer alır. Buradan da Arçelik buzdolabı E2 hata kodu verdiği zaman ne yapmanız gerektiğini teyit edebilirsiniz.

Buzdolabı modellerinin tümünde sensör tamir olan bir parça değildir ve kesinlikle sorundan kurtulmak için değiştirmek zorundasınız. Bilmeniz gereken en önemli konu ise sensör kesinlikle orijinal olmalı. Yan sanayi sensörler cihaza farklı arıza kodları verdirebilir veya bir süre sonra buzlanmaya neden olabilir. Özellikle Arçelik gibi ülkemizde üretilen bir dolabın sensörü kesinlikle pahalı değildir, orijinal taktırmanız size büyük avantaj sağlayacaktır.

Arçelik E2 hatası çözümü için Arçelik defrost sensörü nereden tedarik edebilirsiniz? İstanbul bölgesinde elden teslim almak ve bölge dışına kargo ettirmek için 0216 322 00 11 numaralı yedek parça bölümü ile irtibat kurabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !