25 Mayıs 2024
Alarko

Alarko Klima HS Arıza Kodu

Alarko klima HS arıza kodu veriyor ise bu bir problem değildir. Cihazın iç ünitesinde ki buzlar için erime işlemi başlamıştır ve cihazın sensörü sıcaklığı algıladığı zaman iç ünite çalışacak ve cihaz normale dönecektir. Yine de Alarko klimanızın ekranında HS arıza kodu gördüğünüzde Alarko klima servisini arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Klimalar sürekli olarak soğutmada kullanıldığı zaman iç ünitede buzlanma görülür. Buzlanma bir arıza değildir. Fakat cihazın defrost yani eritme yapması gerekir. Bu işlem esnasında Alarko klimalarda HS uyarısı görünür. HS hatası için yapmanız gereken tek şey beklemektir. Cihaz buzlanmayı çözecek kadar beklediğinde uyarı kendiliğinden silinecektir. Fakat sensör arızalı ise cihaz arıza kodunu ekrandan silmez.

Alarko klima modelleri ülkemizde çokça tercih edilmesine rağmen özel servisler tarafından desteği azdır. Yedek parça konusunda zorluk çekilecek bir markadır. Bu yüzden herhangi bir arıza durumunda yapmanız gereken Alarko yetkili servis firmalarını tercih etmektir.

Alarko klimanız buzlanma yapmış ise eritme özelliğini devreye sokar ve ekranda HS uyarısı çıkar. Bunun için cihaza herhangi bir şey yapmanıza ve servis çağırmanıza gerek yok. En azından bir kaç saat kadar klima yapması gereken işlemleri kendisi yapsın. Sonrasında ekranda hata kalır ise servis ile çalışabilirsiniz. Fakat genelde bu kod ekranda kalmaz ve kendiliğinden silinir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Servisi ARA !