Vestel Klima Fan ve Operation Işığı Yanıp Sönüyor

Vestel klimanızın ekranında fan ve operation ışığı aynı anda yanıp sönüyorsa cihazınızın gazı eksiktir. Bu arıza bir kaç klima ustası tarafından tarafımıza paylaşılmıştır. Tabi bizde sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle Vestel marka cihazların arıza kodlarını çok fazla internette bulamazsınız. Bu yüzden direkt olarak ustaların tecrübelerini sizinle paylaşıyoruz. Vestel klimada fan ve operation ışığınız aynı anda yanıyorsa direkt olarak gelen servis dış üniteye saat takarak gazı ölçmeli. Yüksek ihtimal eksik çıkacaktır. Eksik olan gaz tamamlandığında cihaz normale dönecek ve arıza vermeyecektir. Gaz komple azalmış diyemeyiz elbette fakat gaz şarjı sorunu giderecektir.


Ayrıca bilmeniz gereken klimanıza sık olarak gaz şarjı yaptırıyorsanız ya tesisatta ya da cihazın kendisinde kaçak var demektir. Gaz kaçağı için kesinlikle Vestel klima servislerinden destek almalısınız.

2 thoughts on “Vestel Klima Fan ve Operation Işığı Yanıp Sönüyor

 • 28 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:41
  Permalink

  Bu Bahsettiğiniz sorun ile karşılaştım Operation ve fan ışığı klima çalıştıktan 20 dakika sonra duruyor ve iki ışık yanıp sönüyor klimanın gazı biraz eksikti tamamladım ama sorun devam etti sonra ortam sensörlerini değiştirdim ve sorun kalmadı yani bu sorunun iki sebebi var birisi bahsedilen gaz eksikliği ikincisi ortam sensörleri böylece bu arızaya denk gelen olursa en azından arıza sebebini aramaz diye paylaşıyorum saygılar..

  • 4 Eylül 2020 tarihinde, saat 22:16
   Permalink

   Merhaba Emrah bey eski model bi klimamiz var sadece operation ışığı yanıp sönüyor bu gün sabah gitti birdaha çalışmadı gaz bitmiş olsa dahi fan calismazmi klimada hiçbir hareketlilik yok

Yorumlar kapatıldı.