Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme

Samsung bulaşık makinesi resetleme, Samsung bulaşık makineleri dijital ekranlı cihazlardır. Dijital ekranı olan cihazlarda ekrana cihazın takıldığı yerlere ait olan hata kodları yansıtılır. Fakat her ekranda çıkan hata kodu için servis çağırmanıza gerek yok. Samsung bulaşık makinelerinde dE hatası kapı kapanmadı anlamına gelir. Fakat kapıyı kapattığınızda cihaz arızadan çıkmayabilir. Dijital cihazlarda bu tarz sorunlarında bir çözümü var. Programı resetlemek.

Samsung bulaşık makinesi nasıl resetlenir?

Aşağıdaki resimde işaretli olan buton Samsung bulaşık makinelerindeki Başla/Beklet butonudur. Bu butona 3 saniye kadar basılı tutarsanız cihaz programı iptal eder, ekranda hata kodu ne ise ekrandan silinir. Cihaz resetleme işlemine başladığında pompa devreye girer, içerideki su boşalır. Cihaz yeni program verilmeye hazır hale gelir. Fakat ekrandaki hata kodu takılma değil de gerçekten işaret ettiği parça arızalı ise cihaz yine aynı hata kodunu verebilir. Resetleme işlemi programı sıfırlamaya yarar.

Samsung hata kodları ne anlama geliyor?

Sitemizde sürekli olarak güncellenen hata kodlarında Samsung markasına ait tüm hata kodlarını arizakodlari.net/category/samsung/ sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizin sağ üst köşesindeki arama bölümüne hata kodunu yazarak da aratabilirsiniz.